Turinys


Spausdinama versija

Registracija

1 Žingsnis

Registracija galima, jeigu Jūs žinote savo vartotojo vardą katalogų tarnyboje ir įvesite savo asmens kodą.
Laukelyje "Jūsu vartotojo vardas:" įveskite savo katalogų tarnybos vartotojo vardą.
Laukelyje "Jūsų asmens kodas:" įveskite savo asmens kodą.
Jeigu:
Klaidos pranešimas: "Neįvedėte vartotojo vardo arba asmens kodo! Stebuklų nebūna!". Spauskite grįžti ir įveskite vartotojo vardą ir asmens kodą.
Klaidos pranešimas: "Tokio vartotojo nėra!" Spauskite grįžti ir įvestą egzistuojantį vartotojo vardą.
Klaidos pranešimas: "Asmens kodas nesutampa su mums žinomu!" Spauskite grįžti ir atidžiau įveskite asmens kodą.

Jeigu viską užpildėte teisingai, Jūs patekote į kitą registracijos etapą.
Grįžti

2 Žingsnis

Jums šiame registracijos etape reikia tik pasitikslinti jau matomus duomenis ir pasirinkti kas Jūs esate: "Dėstytojas" ar "Kita". Jeigu esate dėstytojas, tiesiog pasirinkite "Dėstytojas". Pasirinkus "Kita", Jums atsiras papildomi nustatymai.
Jeigu viską užpildėte teisingai, Jūs patekote į kitą registracijos etapą.
Grįžti

3 Žingsnis

Jums šiame registracijos etape reikia užpildyti du laukus:
"Tinklalapio antraštė:". Įveskite norimą tinklalapio antraštę. Ji atrodys taip, kaip parodyta
"Tinklalapio paantraštė:" Įveskite norimą tinklalapio pantraštę. Ji atrodys taip, kaip parodyta
"Pasirinkite stilių:" Pasirinkite norimą tinklalapio išvaizdą. Po tinklalapio sukūrimo galėsite pasikeisti, tačiau dabar išsirinkite numatytąją. Paspaudus ant paveikslėlio galėsite matyti detalesnį vaizdą.

Jeigu viską užpildėte teisingai, Jūs patekote į kitą registracijos etapą.
Grįžti

4 Žingsnis

Šis registracijos etapas skirtas tik patikrinti Jūsų užpildytą informacją. Peržiūrėkite, ar įvedėte visą reikalingą/norimą informaciją. Jeigu radote klaidų, spauskite "Taisyti". Jeigu pateikta informacija teisinga, pažymėkite, kad sutinkate su naudojimosi taisyklėmis ir kad atsakote už pateiktos informacijos teisingumą. Jeigu viską užpildėte teisingai, Jūs patekote į kitą registracijos etapą.
Grįžti

5 Žingsnis

VISKAS. Jūsų registracija baigta. Jūsų tinklalapis bus pasiekiamas kitą darbo dieną. O šiuo metu galite perskaityti pagalbos skiltį, kurioje trumpai aprašomi svarbiausi darbo principai.
Grįžti


Tinklalapio administravimas

Įžanga

Po registracijos, Jums teks palaukti vieną darbo dieną kol sistema sukurs tinklalapį pagal Jūsų pasirinktus nustatymus. Po tinklalapio sukūrimo, Jūsų tinklalapis bus pasiekiamas adresu jusuvartotojovardas.home.mruni.lt. Jeigu Jūs registravotės vardu "vardenis", tai Jūsų tinklalapis bus pasiekiamas adresu http://vardenis.home.mruni.lt.
Šiuose pavyzdžiuose mes kaip pavyzdį naudosime tinklalapį http://default.home.mruni.lt. Todėl visuose pavyzdžiuose matysite šį adresą. Pradėdami dirbti su savo tinklalapiu, turėsite adreso eilutėje tik pakeisti default į jonaitis (Jūsų katalogų tarnybos vartotojo vardas).
Tinklalapis administruojamas per specialią administravimo aplinką. Ji kiekvienam vartotojui pasiekiama prie adreso pridejus /wp-admin/. Šiuo atveju, aš norėdamas prisijungti prie adminstravimo sistemos interneto naršyklėje įvesiu adresą http://default.home.mruni.lt/wp-admin/. Matome žemiau esantį paveikslėlį:
Laukelyje "Vartotojas" įveskite savo vartotojo vardą, o laukelyje "Slaptažodis" įveskite savo slaptažodį, kurį gavote po registracijos elektroniniame laiške. Teisingai Įvedus vartotojo vardą ir slaptažodį, patenkate į administravimo sistemą:
Norėdami suprasti, kaip dirbti su šia adminstravimo sistema, turime suprasti, kad yra du puslapių-įrašų tipai. T.y. jeigu Jūs pasirinksite pvz. "Kurti įrašą" , tuomet sukursite naujieną, kuri bus publikuojama pradiniame puslapyje. Jeigu pasirinksite "Kurti puslapį", tuomet sukursite puslapį, kuris atsiras kaip meniu punktas. Apie tai vėliau.
Dabar trumpai apžvelgsime administravimo aplinkos punktus:

"Rašyti" - leidžia sukurti įrašą, puslapį arba nuorodą.

"Tvarkyti" - leidžia administruoti jau esamus įrašus, puslapius, nuorodas, , įrašų temas, žymas, nuododų kategorijas, įkeltus dokumentus.

"Išvaizda" - šablonų, valdiklių (įskiepių) administravimas, šablonų redagavimas.

"Komentarai" - komentarų administravimo sistema. Jūsų įrašai/puslapiai gali turėti komentarus (jei tai leisite). Komentarai gali būti su moderavimu, t.y. jie bus publikuojami tik Jums patvirtinus. Jeigu savo tinklalapyje neleiste komentuoti, šis meniu punktas bus nelabai aktualus.

"Nuostatos" - įvairūs tinklalapio nustatymai. Galėsite redaguoti tinklalapio rašymo, skaitymo parametrus.

"Plugins" (priedai) - įvairūs papildomi priedai. Pagal nutylėjimą priedai nediegiami, tačiau jeigu rasite norimų turėti priedų, būtinai kreipkitės į sistemos administratorių, ir Jūsų priedus tikrai patalpins.

"Naudotojai" - jeigu neketina leisti publikuoti informacijos kitiems kolegoms ar patikėtiems asmenims, šis meniu punktas Jums bus mažai naudingas. Tačiau sistema tai leidžia, ir jeigu prireiks, bus labai paprasta sukurti papildomus vartotojus.

Grįžti

Kurti įrašą

Prisijungę prie administravimo aplinkos spauskite "Rašyti" ir "Įrašas" (jis jau bus pasirinktas). Matome tokį vaizdą:

Laukelyje "Pavadinimas" bus įrašo pavadinimas, laukelyje "Įrašas" bus įrašo turinys. Surašius norimą informaciją, spaudžiame "Skelbti" ir matome įrašą:

Grįžti

Kurti puslapį

Prisijungę prie administravimo aplinkos spauskite "Rašyti" ir "Puslapis". Matome tokį vaizdą:

Laukelyje "Pavadinimas" įvedame norimą puslapio pavadinimą (tokiu pavadinimu puslapis atsiras meniu struktūroje). Sukursime puslapį pavadinimu "Laboratorija" Surašome norimą informaciją į lauką "Puslapis". Užpildę viską spaudžiame mygelį "Skelbti". Viskas, mūsų puslapis sukurtas (matome žemiau paveikslėlyje):

Grįžti

Kurti puslapį puslapyje

Šios pamokėlės tikslas - sukurti puslapį puslapyje. T.y. pavyzdyje mes norime, kad puslapis "Laboratorija" turėtų du puslapius: "Teorinė medžiaga" ir "Praktinė medžiaga".
Prisijungę prie administravimo aplinkos spauskite "Rašyti" ir "Puslapis". Matome jau pažįstamą vaizdą. Taigi, užpildome lauką "Pavadinimas" (pirmas žingsnis) įrašydami "Teorinė medžiaga", o lauke "Puslapis" surašome norimą informaciją (2 žingsnis). Toliau, užpildę visą norimą informaciją, po puslapio turinio, yra atskira sritis "Papildomos nuostatos". Ketvirtas laukas sritije "Papildomos nuostatos" yra "Puslapis priklauso". Spaudžiame ant jo, ir išsiskleidžia laukelis, kuriame galime pasirinkti, kuriam puslapiui priklausys mūsų kuriamas puslapis. Pagal mūsų pavyzdį pasirenkame "Laboratorija" (paveikslėlyje tai pažymėta kaip 3 žingsnis):

Pasirinkus spaudžiame "Skelbti". Dabar tokiu pačiu principu (1,2,3 žingsniai) sukuriame naują puslapį "Praktinė meždiaga" kuris irgi priklausys puslapiui "Laboratorija". Taigi, dabar paspaudę ant puslapio "Laboratorija" turime puslapio "Laboratorija" turinį ir jam du priklausančius puslapius. Rezultatą matome žemiau paveikslėlyje:
Grįžti

Trinti įrašą

Prisijungę prie administravimo aplinkos spauskite "Tvarkyti" ir "Įrašai". Matome visus įrašus, kuriuos galime redaguoti ir šalinti:

Uždedame varnelę ant norimo ištrinti įrašo ir spaudžiame "Pašalinti". Viskas, įrašas ištrintas.
Grįžti

Trinti puslapį

Prisijungę prie administravimo aplinkos spauskite "Tvarkyti" ir "Puslapiai". Matome visus puslapius, kuriuos galime redaguoti ir šalinti:

Šiuo atveju mes manome, kad mums yra nereikalingas puslapis "Bibliografija". Uždedame varnelę šalia puslapio Bibliografija ir spaudžiame "Pašalinti". Viskas, puslapis ištrintas ištrintas.
Grįžti

Puslapių savybės

Šioje sistemoje puslapiai gali turėti įvairias savybes, tokias kaip komentavimas, puslapio būsena, puslapio apsaugojimas slaptažodžiu. Taigi, mūsų tiklas leisti rašyti komentarus puslapyje. Prisijungę prie administravimo aplinkos spauskite "Tvarkyti" ir "Puslapiai". Matome visus puslapius, kuriuos galime redaguoti ir šalinti. Pasirenkame norimą redaguoti puslapį iš sąrašo, ir spaudžiame ant pavadinimo. Atsidaro puslapio redagavimo langas. Po puslapio turinio (skilties "Puslpis") yra atskira skiltis "Papildomos nuostatos"

Skiltyje "Papildomos nuostatos" antras laukas yra "Komentarai ir pranešimai". Paspaudžiame su pelyte ir Uždedame varneles ant "Leisti komentarus" ir "Leisti pranešimus".

Spaudžiame "Įrašyti". PASTABA Ne visi pasirinkti stiliai "palaiko" komentarus. Šiuo konkrečiu atveju mes turėjome pasikeisti stilių iš "Peaceonearth" Į "Minimal". Apie tinklalapio stiliaus keitimą skaitykite čia. Taigi, vartotojas atėjęs į mūsų puslapį "Teorinė medžiaga" galės palikti komentarą:
Parašome komentarą ir priklausomai nuo šablono spaudžiame "Komentuoti", "Submit" ar pan. Dabar šiame puslapyje matysime IR komentarą:
Grįžti

Paveikslėlių įterpimas puslapyje

Mes paveikslėlį įterpinėsime į puslapį. Šiuo atveju norime įterpti paveikslėlį į puslapį "Praktinė medžiaga". Taigi, administravimo aplinkoje pasirenkame "Tvarkyti", "Puslapiai", spaudžiame ant norimo puslapio, atsidaro puslapio redagavimo langas. Skiltyje "Puslapis" matome įrankių juostą. Turime "mini" įrankių juostą "Įdėti".

Spaudžiame paskutinę piktogramą (žvaigždutę) ir iššoka langas, kuriame spaudžiame "Pasirinkite failus nusiuntimui" (skiltyje "Iš kompiuterio").
Pasirinkus nuotraukėlę (ar bet kokį kitą dokumentą), ji bus įkelta. Gauname įkeltų dokumentų sąrašą. Prie ką tik įkeltos nuotraukėlės dešinėje pusėje spaudžiame "Rodyti". Išsiskleidžia nuotraukėlės nustatymų langas. Užpildome laukelius (pavadinimas, antraštė, aprašymas). Pasirenkame, kur norime matyti nuotrauką ("Lygiavimas" - Nėra, Kairysis, Centruotas, Dešinysis), pasirenkame norimą dydį (rekomenduojama miniatiūra) ir spaudžiame "Įterpti į įrašą". Išnyksta nuotraukėlės įkėlimo langas ir vėl grįžtame į puslapio redagavimo langą. Jeigu norite, galite dar "pastumdyti" ar patampyti nuotraukėlę, papildyti puslapį tekstu, ir spaudžiame "Įrašyti". Viskas, nuotraukėlė įkelta.
Grįžti

Puslapio apsaugojimas slaptažodžiu

Užduotis. Norime sukurti "slaptą" puslapį, prie kurio priėjimą turės tik tie studentai, kuie žinos Jūsų parinktą slaptažodį. Mes šiuo atveju kursime naują puslapį pavadinimu "Diskrečioji matematika", kuris priklausys puslapiui "Metodinė medžiaga". Taigi, sukuriame puslapį ("Rašyti", "Puslapis"), užpildome laukus "Pavadinimas", "Puslapis".Skiltyje "Papildomos nuostatos" nustatome puslapio savybes: "Puslapis priklauso" (ketvirtas laukelis) - Metodinė medžiaga, laukelyje "Apsaugoti šį puslapį slaptažodžiu" (trečias laukelis skiltyje "Papildomos nuostatos") įvedame norimą slaptažodį, t.y. slaptažodį, kurį įvedus studentai gaus priėjimą prie puslapio ir spaudžiame "Skelbti" (dešinėje redagavimo puslapio dalyje, šalia redaguojamo puslapio).

Taigi, dabar studentai atėję į puslapį "Metodinė medžiaga" -> "Diskrečioji matematika" matys tokį vaizdą:

O įvedę slaptažodį į lauką "Slaptažodis" Jūsų pateiktą slaptaždoį, studentai matys normalų puslapį:

Grįžti

Tinklalapio stiliaus keitimas

Mūsų tinklalapis galit turėti skirtingą "apvalkalą", arba kitaip dar vadinamą "stilių", "temą", "šabloną". Šiuo metu yra numatyti 4 tinklalapio stiliai iš kurių galite rinktis. Stiliai pasirenkami labai paprastai. Administravimo aplinkoje pasirinkite "Išvaizda" -> "Šablonai". Matysite dabar aktyvią temą ir žemiau galimus pasirinkimus. Norėdamai pakeisti tinklalapio išvaizdą tiesiog spauskite ant norimos temos paveikslėlių. Atsiranda peržiūros langas, jeigu nenorite kairėje pusėje spaudžiate "x'iuką", o jeigu Jums šablonas patiko, dešinėje peržiūros lango pusėje spauskite "Įjungti TEMOS PAVADINIMAS". Viskas, Jūsų tinklalapis pakeitė stilių:

Grįžti